Niezapomniana podróż do Ilocos Norte

image


Ilocos Norte charakteryzuje się przede wszystkim ogromną przestrzenią w porównaniu do zatłoczonej stolicy Filipin, Manili, czy też innych prowincji Luzonu. Przestrzeń tę można w pełni „odczuć”, stając na piaszczystym brzegu bezkresnej plaży. W połączeniu z czystą, niezmienioną przez ludzką rękę naturą, wywołuje ona zachwyt, uświadamiając przy tym niepozorność człowieka. W Ilocos Norte zachwyca również krystalicznie czyste powietrze, które pozwala zaczerpnąć naprawdę głębokiego oddechu. Poczucie świeżości dodatkowo wzmacniają przepiękne, delikatne kwiaty.

Podróżując po tym regionie, w północnym kierunku, można zauważyć, iż ruch uliczny zdecydowanie się zmniejsza, dzięki czemu podczas jazdy można skupić się na podziwianiu niezwykłych widoków. Szczególnie piękna panorama rozpościera się z mostu Patapat. Zbudowany został na wysokości 31 m n.p.m., a jego długość to 1,3 km. Most ten jest czwartym pod względem wielkości na Filipinach i łączy on Ilocos Norte z Doliną Cagayan.

 

Architektura w Ilocos Norte

 

Ilocos Norte to jedno z tych nielicznych miejsc, w którym każdy niezależnie od upodobań architektonicznych, znajdzie coś dla siebie. Na wielbicieli architektury sakralnej czeka przepiękny, zabytkowy kościół Świętego Augusta w Paoay. Innym równie ciekawym zabytkiem jest stara rezydencja jednego z dyktatorów pochodzących właśnie z Ilcos Norte, który w miejscowości nadal jest otaczany dużym szacunkiem, Ferdynanda Marcosa. Obiektem równie pięknym, wartym zobaczenia jest latarnia morska Cape Bojeador, ze szczytu której rozpościera się niesamowita panorama okolicy.

 

Wyjątkowe miejsca

 

Miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w omawianym regionie z pewnością jest wyjątkowa skała Kapupurawan, a także pięknie prezentujące się pola ryżowe, które nieodmiennie budzą zachwyt. Dużą atrakcję stanowią również występujące na plażach liczne  wydmy, po których urządzane są przejażdżki samochodami terenowymi. Na plaży Morza Południowochińskiego można obserwować 20 efektownie wyglądających elektrowni wiatrowych, każda o wysokości ponad 70 metrów. Dzięki niesamowitym walorom przyrodniczym, jak również niezwykłemu spokojowi i panującej ciszy Ilocos Norte to idealne miejsce, aby wypocząć od zgiełku codziennego życia i zregenerować siły.