Odkryj piękno filipińskich wysp…

image

 

 

Nie sposób zwiedzić wszystkich filipińskich wysp w ciągu zaledwie dwutygodniowego urlopu, bowiem jest ich aż… 7 tysięcy! Zdecydowana większość z nich jest bezludna, bowiem zamieszkiwane jest zaledwie 860 wysp. Gdzie zatem pojechać, co zwiedzić? Oto jedna z propozycji!

 

Przykładowa oferta

Chcąc doświadczyć prawdziwego piękna, zwiedzić rajskie plaże i zażyć kąpieli w krystalicznie czystej wodzie, a także przemierzać gęstą, dziewiczą tropikalną dżunglę, wystarczy odwiedzić takie miejsca jak Boracay czy Mindoro.

 

Plan wycieczki

Podróż na Filipiny rozpoczyna się na lotnisku w Warszawie, skąd z przesiadką lecimy do Manili, stolicy Filipin. Miasto to nie bez powodu zwane jest Perłą Orientu – niezwykle interesujące, zaskakujące. Można tutaj odnaleźć dzielnicę hiszpańską, która jest pozostałością po kolonializmie. W Manili mieści się także dzielnica Chinatown, w której można skosztować prawdziwie orientalnych przysmaków.

 

Wyprawa na Mindoro

Po zwiedzaniu i noclegu w Manili wyruszamy na wyspę Mindoro, na której spędzimy kolejne pięć dni. Wyspa ta ma charakter górzysty. Jej najwyższym szczytem jest Halcon, o wysokości 2582 n m.p. W pasie przybrzeżnym znajdują się wąskie niziny. Wspomniane góry porośnięte są gęstą tropikalną roślinnością, zaś wybrzeże zdobią piękne białe plaże, które prowadzą wprost do turkusowej wody Morza Południowochińskiego.

Najbardziej popularnym kurortem plażowym na wyspie jest Sabang. Na wyspie można wypoczywać zażywając kąpieli słonecznych lub też postawić na nieco bardziej aktywny wypoczynek jak przykładowo nurkowanie – w okolicy doskonałe warunki do nurkowania! Po wypoczynku w tym prawdziwym raju wracamy do Manili, skąd następnie udajemy się na Boracay.

 

Bajeczna wyspa Boracay

Resztę dwutygodniowego urlopu spędzimy na wyspie Boracay. Choć wyspa jest niewielka (zaledwie 7 km długości i 1 km szerokości!), zachwyca swoim pięknem. Słynie przede wszystkim z najpiękniejszych plaż na całych Filipinach, które jednocześnie są jednymi z najpiękniejszych na całym świecie. Można tutaj uprawiać windsurfing, nurkowanie, czy snorkeling lub po prostu wygrzewać się w promieniach słońca i podziwiać bajeczne widoki. Z Boracay ponownie wracamy do Manili. Przed wylotem czeka na nas wspaniała kolacja pożegnalna przy tradycyjnym filipińskim grillu

 

Filipiny wycieczka objazdowa 

Wycieczka objazdowa po Filipinach to kolejny doskonały pomysł na odkrycie atrakcji na tych uroczych wyspach. Filipiny oferują nie tylko niezwykłe piękno przyrody, ale także bogatą kulturę i tradycje. Podczas takiej podróży można zwiedzić malownicze plaże, fascynujące rafy koralowe, tajemnicze jaskinie i góry otoczone bujnymi lasami deszczowymi. To także okazja do degustacji lokalnych potraw i poznania serdecznych mieszkańców. Wycieczka objazdowa po Filipinach to niezapomniane doświadczenie, które łączy przyrodę, kulturę i przygodę na jednym pięknym archipelagu. Zaplanuj swoje wymarzone luksusowe wakacje na Filipinach i doświadcz niezwykłej przygody w rajskich zakątkach tego archipelagu.