Najlepsze plaże na Filipinach

image

 

 

Gdzie wybrać się na poszukiwanie najpiękniejszych plaż Azji? Oczywiście, na Filipiny! Właśnie tam, na bajecznych filipińskich wyspach znajdują się najpiękniejsze plaże w całej Azji, a niektóre z nich uznawane są nawet za jedne z najpiękniejszych na całym świecie. Tych cudownych, przepięknych plaż jest tak wiele, iż nie sposób wymienić choćby część z nich, ale spróbujemy przybliżyć nieco te najbardziej znane i cenione.

 

 

 

 

Filipińskie plaże – subiektywne zestawienie

 

Pod hasłem „najlepsza plaża” może kryć się bardzo wiele i dla każdego może to oznaczać coś zupełnie innego. Nieco inne plaże upodobają sobie osoby spragnione ciszy i spokoju, a inne ci, którzy pragną w pełni ekskluzywnego plażowania z wygodnym hamakiem czy fotelem pod palmami i z kolorowym drinkiem w ręku.

Wśród najbardziej godnych polecenia plaż z pewnością nie może zabraknąć takich propozycji jak plaże na wyspie Daku, plaże na wyspach El Nido, Bohol, Camiguin, Pamilacan i oczywiście Boracay.

 

Daku – dla miłośników surfowania

 

Ta niewielka wysepka mieści się tuż przy Rowie Filipińskim, który ma głębokość 10 830 metrów. Miejsce idealne dla miłośników spokojnego wypoczynku, bowiem wolne od tłumów turystów. Właśnie tutaj występują doskonałe całoroczne warunki do surfowania. Każdego roku odbywają się tutaj zawody łowiectwa głębinowego, które organizowane są przez miejscowych rybaków.

 

Virgin – dla miłośników bajecznych widoków

 

Jest to maleńka, zaledwie kilkunastometrowa wysepka, na którą z wyspy Bohol można dotrzeć nawet pieszo w czasie odpływu, bowiem wtedy właśnie odsłania się przed nami naturalna ścieżka z piasku. Jak i w innych znanych i cenionych turystycznie miejscach, trudno tu o chwilę prawdziwej samotności i wytchnienia od turystów, niemniej miejsce to robi ogromne wrażenie, dlatego warto poznać je bliżej.

 

Camiguin – dla spragnionych wytchnienia i spokoju

 

Ta niewielka wysepka, znajdująca się nieopodal wyspy Mindanao, jest jedną z najbardziej wulkanicznych wysp na całym świecie. Słynie ona przede wszystkim właśnie z wulkanów, które uznawane są za doskonałe szczyty trekkingowe. Niemniej, wyspa ta może pochwalić się również bajecznymi plażami (między innymi tymi z czarnym wulkanicznym piaskiem).

Niedaleko wyspy mieści się zatopiony cmentarz, który został zniszczony w czasie wybuchu wulkanu. Znakiem rozpoznawczym wyspy są także piękne wodospady, laguny i wspaniałe zabytki. Warto dodać, iż tutejsze plaże porównywane są często do słynnych plaż Boracay, jednak na Camiguin jest znacznie spokojniej, mniejszy tłok.

 

El Nido – dla odkrywców

 

El Nido jest jednym z najbardziej fascynujących zakątków Filipin. Liczne, malownicze wysepki nieopodal Palawanu, z licznymi wprost bajecznymi białymi jak śnieg plażami, palmami, majestatyczne klify, interesujące skały wapienne… Godne polecenia są Papaya Beach oraz Lagoon Beach. Rajskie wysepki z cudownymi plażami można przemierzać zarówno na wycieczce zorganizowanej, jak i samodzielnie zaplanować podróż, co daje jednak znacznie większą swobodę – sami wybieramy miejsce, w którym chcemy pozostać na dłużej i nacieszyć się jego urokiem.

 

Pangalao – dla miłośników podwodnego zwiedzania     

   

Pangalao jest niedużą wysepką, która oddalona jest od wyspy Bohol o zaledwie kilkadziesiąt metrów. Oferuje nie tylko niebiańskie plaże, ale i wręcz wymarzone do popularnego snorkelowania, czyli odkrywania piękna podwodnego świata, który w tej części Filipin jest niebywale bogaty i kolorowy. Wysepka, choć niewielka, jest dobrze zagospodarowana turystycznie, zatem każdy znajdzie tam atrakcje dla siebie.

 

Wyspa Pamilacan – dla wszystkich tych, którzy pragną zasmakować prawdziwego życia na Filipinach!

 

A oto kolejna niezwykła wysepka. Miejsce, w którym nie ma tłumów turystów. Wyspa jest mała, bo ma zaledwie jeden km średnicy… Można tutaj doświadczyć najprawdziwszego, codziennego życia na Filipinach, integrując się z lokalną ludnością, która jest wyjątkowo przyjaźnie nastawiona na przybyszy z zewnątrz. Można obserwować tu skaczące w wodzie delfiny czy… kopulujące rekiny wielorybie!

 

Boracay – dla spragnionych luksusowego plażowania…

 

Choć obecnie wyspa jest już dość mocno skomercjalizowana, nadal cieszy cudownymi widokami. Plaże Boracay uznawane są za jedne z najpiękniejszych na Filipinach, jeśli nie na całym świecie. Jest to miejsce dla ludzi spragnionych wypoczynku w najbardziej luksusowych warunkach, w wygodnym hamaku, z kolorowym drinkiem w dłoni. Trzeba jednak liczyć się z tym, iż za oferowanym tutaj luksusem idą również wysokie ceny

Filipiny gdzie warto pojechać

Filipiny to raj dla miłośników pięknych plaż i niezapomnianych widoków. Na tych bajecznych wyspach znajdują się nie tylko najpiękniejsze plaże Azji, ale także niektóre z najpiękniejszych na całym świecie. Subiektywne zestawienie filipińskich plaż obejmuje miejsca takie jak Daku, idealne dla miłośników surfowania, czy Virgin, malutką wysepkę oferującą bajeczne widoki. Camiguin zachwyca nie tylko wulkanicznymi krajobrazami, ale także spokojnymi plażami, natomiast El Nido przyciąga odkrywców swoimi malowniczymi wysepkami i majestatycznymi klifami. Pangalao to raj dla miłośników podwodnego zwiedzania, a wyspa Pamilacan pozwala doświadczyć autentycznego życia na Filipinach z dala od tłumów turystów.